Search

CAPSULE WARDROBE NEBOLI ZÁKLADY ŠATNÍKU

Pojem Capsule Wardrobe poprvé použila britská módní ikona Susie Faux v sedmdesátých letech minulého století. Jedná se o základní kousky oblečení a doplňky, které se dají snadno kombinovat, tzn. jsou v neutrálních barvách a mohou být nošeny při různých příležitostech ( do práce, školy, pohodlné oblečení na víkend i na party.) Obvykle se mluví cca o 30ti - 40ti kusech pro jednu sezónu, které je ušito z kvalitních materiálů a díky nadčasovému střihu nám v šatníku vydrží 5 a více let.

Ačkoli se nejedná o nový koncept oblékání, v době nákupů Fast Fashion a rychle se měnících trendů, je myšlenka Capsule Wardrobe revoluční a může nám být inspirací pro zodpovědnější nákupní chování.


PROČ DÁT ZÁKLADŮM ŠATNÍKU ZELENOU?

Každý den děláme tisíce malých rozhodnutí, která nás postupně vyčerpávají. Proč si tedy neulehčit alespoň tím, že náš šatník bude obsahovat promyšlené a vybrané kousky, stane se přehlednějším a ušetří nám každý den cenný čas?


Benefity Capsule Wardrobe navíc prokázány i vědecky. Studie provedená International Journal of Market Research prokazuje pozitivní dopad na účastníky výzkumu, kteří po tři týdny praktikovali metodu Capsule Wardrobe. Během zkoumání se cítili pod menším stresem, nezatíženi módními trendy. Našli potěšení ve vytváření vlastních módních kreací a zvýšili svou pozornost směrem k uvědomělejším nákupům. A to je přeci skvělé!


Zdroj: https://www.slowfemme.com/magazine/zaklady-satniku-nadcasovost-ve-30-kouscich

3 views0 comments

Recent Posts

See All